ایثارگر ، ایثارگر است (ایثارگران با سابقه کمتر از شش ماه حضور در جبهه – ایثارگران فراموش شده)

ایثارگر، ایثار، ایثارگران زیر شش ماه ، تبدیل وضعیت

درخواست تبدیل وضعیت ایثارگران زیر ۶ ماه در کلیه دستگاه‌ها و ارگان‌های کشور

جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای دکتر قالیباف
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
جناب آقای دکتر امیرآبادی فراهانی
رئیس محترم فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی
جناب آقای دکتر قاضی‌زاده هاشمی
رئیس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران
و کلیه نمایندگان محترم مجلس و مسئولان محترم نظام جمهوری اسلامی

 

با سلام وعرض ارادت
احتراماً همان گونه که مستحضرید در هشت سال دفاع مقدس جوانان و نوجوانانی در این کشور بودند که بدون چشمداشتی یا نگاهی به عقبه از آتیه زندگی خانواده دست شسته و برای دفاع از وطن گوی سبقت را از همدیگر می‌ربودند و در کنار هم‌رزمان شهیدشان زیر گلوله‌های آتشین دشمنان از وجب‌به‌وجب این خاک دفاع کردند؛ در حالی که هم‌سن‌وسالان آن‌ها در کنار خانواده به پیشرفت علمی و موقعیت‌ها و امکانات زندگی مشغول بودند.

امروزه سربلندی و ابهت این نظام مدیون فداکاری‌های همان جوانان و نوجوانانی است که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و از سرزمین خود دفاع کردند و اصلاً در فکر امتیازات کنونی نیز نبودند. حال پس از ۳۲ سال از پایان جنگ که جوانان و نوجوانان دیروزی پیر و شکسته شدند همچنان دغدغه معیشت زندگی را دارند. آیا برای کشوری که وجودش مدیون همان رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های جوانان و نوجوانان دیروزی است، صحیح است که خواسته یا ناخواسته با ایجاد تفرقه و دوگانگی بین آن‌ها فاصله بیندازد؟

ما، جمعی از ایثارگران دوره دفاع مقدس، در راستای اجرای عدالت، خواستار تبدیل وضعیت کلیه ایثارگران از جمله ایثارگران زیر ۶ ماه در کلیه دستگاه‌ها و ارگان‌های کشور و اصلاح قانون ایثارگران هستیم.

طبق اصل یکصدوبیست‌وسوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب جلسه مورخ ۱۳۸۶/۰۴/۰۳ کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و همچنین اصل هشتادوپنجم قانون اساسی، ایثارگر به کسی اطلاق می شود که برای استقرار و حفظ دستاورد‌های انقلاب اسلامی و دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی ایران و استقلال و تمامیت ارضی کشور، مقابله با تهدیدات و تجاوزات دشمنان داخلی و خارجی انجام وظیفه نموده و شهید، مفقودالاثر، جانباز، اسیر، آزاده و رزمنده شناخته شود.

طبق بخشنامه و قانون جدید ایثارگران ارگان‌های دولتی و غیردولتی زیر ۶ ماه شامل تبدیل وضعیت نمی‌شوند. این موضوع نقض آشکار قانون اساسی است. خواهشمندیم نسبت به شفاف‌سازی دلیل محرومیت و حذف ایثارگران و رزمندگان کمتر از ۶ ماه و محدودیت فرزندان رزمندگان و برادر و خواهر شهید اقدام فرمایید. لطفاً دلیل حذف رزمندگان کمتر از ۶ ماه و محدودیت فرزندان رزمندگان و خواهر و برادران شهید را از لیست جامعه ایثارگران و حذف آن‌ها را از تبدیل وضعیت روشن بیان کنید. ایثارگر، ایثارگر است؛ طبق قانون اساسی چه ۱ ماه چه ۸ سال.

مسئولانی که مدعی حمایت از رزمنده، جانباز، آزاده و ایثارگران هستند درباره این تبعیض چه می‌گویند؟ مطمئن باشید رزمندگان و خانواده‌هایشان حق امتیاز بیشتر را برای جانبازان شیمیایی و اعصاب‌وروان که با قرص و دارو زنده‌اند بر خود ترجیح می‌دهند؛ آن‌ها هم‌سنگر و هم‌رزم و برادر خودشان بودند و هستند اما اینقدر اختلاف امتیاز بین خانواده آن‌ها و فرزندانشان هم بی‌انصافی است.

ما ایثارگران زیر ۶ ماه عاجزانه خواهش و استدعا داریم نسبت به اصلاح قوانین ایثارگران و تبدیل وضعیت کلیه ایثارگران (زیر ۶ ماه) بدون تبعیض اقدام نمایید.